Mageia paigaldamine

Mageia paigaldamine

Mageia arvutisse paigaldamiseks on mitmeid võimalusi:

Esimene, hea tutvumiseks, kuid paigaldamiseks soovitav ainult neile, kel arvutis vaid CD lugemise seade: Mageia Live CD. Pöörake põhitähelepanu üldmulje saamisele ja kontrollige, kas leiate üles Teile igapäevaselt vajalikud töövahendid (internet, tekstitöötlus, muusika ja videod, graafika jne).

Hoiatus! Live CD-ga loodud (proovi)failid säiluvad ainult arvuti välja lülitamiseni/ümberlaadimiseni.
Andmeid ja seadistusi ei salvestata kõvakettale. Kui tegite midagi olulist, siis proovige see salvestada
välisele mäluseadmele (nt. USB-mälupulgale).

Teine, (soovitatav valik lõplikuks paigaldmaiseks) põhjalik ja kiire võimalus: Mageia DVD plaat, mis sisaldab suuremat rakenduste ja töölaudade valikut süsteemi koheseks seadistamiseks. DVD sisaldab ka valikuid nõrgema riistvara kasutajatele, kuigi samas eeldab DVD seadme olemasolu. Võimalik kasutada ka ilma interneti olemasoluta. Mageia DVD sisaldab täielikku tuge eesti keelele.

Kolmas võimalus: Mageia boot.iso ehk nn võrgupaigaldus. Peab kohe hoiatama, et üle võrgu paigaldus eeldab head interneti (püsi)ühendust. Töötab ka aeglasemate ühendustega, kuid kuna üle kantakse suuri andmemahte, siis aega kulub märgatavalt rohkem ja ühenduse katkemisel on oht kõik eelnev kaotada ja tuleb alustada otsast peale.
Samas tagab läbi võrgu paigaldamine kõigi viimaste uuenduste kohese paigaldamise ja seab automaatselt paika ka tulevaste uuenduste laadimiseks vajalikud hoidlate (reprositooriumite) aadressid. Soovitatav juba kogenud arvutikasutajale.

Hoiatus: Enne paigaldamise alustamist tee tähtsatest ja vajalikest andmetest (dokumendid, pildid, muusika jms) koopia. Paigalduse ajal võivad need kaotsi minna. Andmete rikkumise eest Mageia ei vastuta.

Täpsemalt loe lisatud juhendist Mageia paigaldamine.

Paigaldus

Paigaldamise juhend

 

Juhend on avalik ja parandamiseks või täiendamiseks  saadaval algkujul siin: Mageia_paigaldamine.odt.